Akademia Pracy Tymczasowej 2021
- Temat: Akademia Pracy Tymczasowej 2021
- Data: 19.02.2021
- Godzina: w sumie 3:15h szkolenia
- Cena: Szkolenie online: 429 zł netto (527,67 zł brutto)
- Miejsce: On-line
- Wykładowca: dr hab. Krzysztof Walczak
- W cenie: Materiały szkoleniowe oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w formie elektronicznej
Szkolenie potrwa 3:15 godz. W czasie szkolenia będzie możliwość zadawania pytań prowadzącemu. Szkolenie rozpocznie się o godzinie 10:00-13:15.
Bez konieczności instalowania jakiegokolwiek oprogramowania. (Po dokonaniu płatności wyślemy do Państwa na wskazany adres mailowy link, po kliknięciu, którego od razu połączycie się Państwo z właściwym „pokojem” szkoleniowym).
Najnowsza edycja Akademii Pracy Tymczasowej jest poświęcona zmianom w ustawie o zatrudnianiu pracowników tymczasowych a także w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
Uczestnicy poznają nowe przepisy prawa pracy, które zrewolucjonizują rynek APT w Polsce. Informacje, które uzyskają podczas spotkania mogą przyczynić się do zbudowania ich przewagi nad konkurencją w branży.
Uczestnicy seminarium zostaną zapoznani z praktycznymi aspektami zatrudniania pracowników tymczasowych. Omówione zostaną m.in. szczegółowe obowiązki i uprawnienia poszczególnych podmiotów pracy tymczasowej, prawidłowe konstruowanie umów dotyczących pracy tymczasowej (umowa z pracownikiem tymczasowym i pracodawcą użytkownikiem), umów outsourcingowych oraz inne kwestie, istotne z punktu widzenia osób pracujących w tej branży.
Szkolenie adresowane jest przede wszystkim do właścicieli i pracowników agencji pracy tymczasowej, a także wszystkich innych osób zajmujących się w praktyce tą tematyką.
- Praktyczne aspekty działania APT
a. Obowiązki administracyjne związane z prowadzeniem APT
b. Pojęcie pracy tymczasowej w praktyce
c. Sankcje wykroczeniowe dla agencji i pracodawców użytkowników – analiza ryzyk
d. Uprawnienia organów kontrolujących działania APT w tym PIP oraz urzędów marszałkowskich – „narzędzia obrony” podmiotu kontrolowanego - Prawne i praktyczne uwarunkowania zatrudniania w ramach APT
a. Ograniczenia dla tzw. „pączkujących agencji”
b. Zasada 18/36 i 36/36 w praktyce
c. Zakazy stosowania pracy tymczasowej i sankcje za ich nieprzestrzeganie
d. Zakres uzgodnień pracodawcy użytkownika z APT w praktyce
e. Obowiązki pracodawcy użytkownika w zakresie przekazywania informacji APT
f. Podstawy prawne zatrudnianie stosowane przez APT (umowy o pracę i umowy prawa cywilnego) w tym ograniczenia i ryzyka związane z zatrudnianiem na podstawie umów prawa cywilnego w świetle aktualnego orzecznictwa oraz planowanych zmian w przepisach (stwierdzenie istnienia stosunku pracy na podstawie decyzji administracyjnej)
g. Zakres informacji jakie ma przekazać APT osoba zatrudniona oraz minimalne warunki jakie musi spełniać umowa między APT a osobą zatrudnioną (niezależnie od tego czy jest to pracownik czy osoba świadcząca pracę na podstawie umowy prawa cywilnego)
h. Na czym polega równego traktowania w zatrudnieniu w ramach pracy tymczasowej
i. Zasady ustalania prawa do urlopu, wynagrodzenia urlopowego oraz ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy
j. Zasady prowadzenia ewidencji osób – pracowników tymczasowych
k. Przedłużanie umów o pracę do dnia porodu również w pracy tymczasowej
l. Obowiązki dokumentacyjne APT w praktyce – akta osobowe (w tym możliwość ich prowadzenia w wersji elektronicznej) zaświadczenia o Zatrudnieniu Oraz Świadectwa Pracy